FORTIGATE – zaawansowana konfiguracja urządzenia


Wybierz termin:

6-8 maja
hybrydowe

TERMIN GWARANTOWANY


10-12 czerwca
hybrydowe


Zaawansowany kurs Fortigate

Dzięki naszemu szkoleniu, możesz uzyskać kompleksową wiedzę na temat zaawansowanej konfiguracji urządzeń Fortigate. Dowiesz się między innymi, jak tworzyć sieci VLAN oraz reguły firewall w oparciu o grupy użytkowników, jak zintegrować urządzenie z usługami katalogowymi FSSO, a także nauczysz się korzystać z trybów pracy NAT/Transparent. Ponadto nasze szkolenie obejmuje diagnostykę oraz rozwiązywanie problemów z urządzeniem.

czytaj więcej

Naszą ofertę kierujemy do użytkowników urządzeń z rodziny Fortigate, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i podnieść swoje kwalifikacje w zakresie jego obsługi. Szkolenie Fortigate omawia wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z zaawansowaną konfiguracją urządzeń Fortigate. A zatem śmiało mogą z niego skorzystać nie tylko początkujący, ale również doświadczeni Administratorzy. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze warsztaty obejmowały wszystkie istotne kwestie i w przystępny sposób przekazywały uczestnikom kompleksową wiedzę. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Kurs Fortigate zaawansowana konfiguracja urządzenia to szkolenie prowadzone w formie warsztatów, na których przekażemy Ci wiedzę z zaawansowanych funkcjonalności urządzenia FortiGate. Na praktycznych przykładach przećwiczysz integrację z domeną Acitve Directory, połączenia VPN (IPSec), dynamiczny routing i zaawansowane opcje z konfiguracją kilku łączy. Zdobyte umiejętności pozwolą Ci na konfigurację polityk dla użytkowników, uwierzytelnienie ich połączeń VPN w oparciu o konto domenowe a nasz inżynier posiadający certyfikat Fortinet Certified Network Security Professional wprowadzi Cię w tajniki diagnostyki.
Szkolenie Fortinet z konfiguracji rozwiązań Fortigate pozwoli Ci odkryć zaawansowane możliwości tych narzędzi oraz wykorzystać je w praktyce. Nasze warsztaty pomogą Ci zdobyć wiedzę na temat obsługi poszczególnych funkcji, dzięki czemu dopasujesz urządzenie do potrzeb własnej firmy. Prowadzący szkolenie trener, będący specjalistą w dziedzinie urządzeń z rodziny Fortigate w zrozumiały sposób omawia nawet najbardziej zaawansowane funkcje. Nasi trenerzy posiadają bogate doświadczenie w szkoleniach w kategorii nowoczesnych rozwiązań dla bezpieczeństwa sieci. Swoje zajęcia prowadzą z ogromnym zaangażowaniem oraz indywidualnym podejściem do każdego uczestnika. To sprawia, że zyskują wiele pozytywnych opinii oraz rekomendacji ze strony zadowolonych klientów.
Zdobycie umiejętności praktycznych pozwalających na wykorzystanie zaawansowanych funkcjonalności urządzeń z rodziny FortiGate. Szczególny nacisk położony jest na integrację urządzeń z domeną AD, zaawansowane opcje routingu oraz zagadnienia związane z redundancją łącz.
Szkolenie prowadzone jest w formie zdalnego wykładu, połączonego z ćwiczeniami warsztatowymi wykonywanymi zdalnie.
Znajomość podstawowych zagadnień związanych z konfiguracją urządzeń FortiGate – podstawowa konfiguracja sieci, budowanie reguł firewall, konfiguracja modułów ochronnych.

Program szkolenia

 1. Architektura urządzenia
 2. VDOM - Wirtualizacja w obrębie urządzenia
  • Wykorzystanie trybów pracy NAT / Transparent
 3. Zaawansowana konfiguracja sieci i routingu
  • Tworzenie sieci VLAN
  • Routing dynamiczny
  • Pojęcie Policy Routingu
  • SD-WAN - Load Balancing oraz redundancja łącz Internetowych
 4. Uwierzytelnianie użytkowników
  • Integracja z usługami katalogowymi – FSSO
  • Tworzenie reguł firewall w oparciu o grupy użytkowników
  • Konta użytkowników gości
  • Dwuskładnikowa autoryzacja – FortiToken
 5. Identyfikacja urządzeń
 6. Endpoint Control
  • Integracja z aplikacją FortiClient
 7. Cooperative Security Fabric
  • Integracja urządzeń z portfolio Fortinet
  • Automatyzacja
 8. Wirtualne sieci prywatne - VPN
  • IPSec VPN site-to-site, client-to-site
  • VXLAN
  • ADVPN
 9. Diagnostyka i rozwiązywanie problemów
 10. Konfiguracja urządzeń do pracy w klastrze HA
  • Tryby pracy klastra
  • Topologia połączeń i konfiguracja urządzeń

Prowadzący

Certyfikowani inżynierowie FORTINET NETWORK SECURITY EXPERT posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie wdrażania i wsparcia omawianych rozwiązań.

Materiały do pobrania

Więcej informacji:

Wybierz termin:

6-8 maja
hybrydowe

TERMIN GWARANTOWANY


10-12 czerwca
hybrydowe


Sprawdź inne nasze szkolenia: