Sieć lokalna – segmentacja i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo sieci to szerokie pojęcie, mające na celu przede wszystkim ochronę istotnych zasobów. Administratorzy nieustannie zadają sobie pytania: Czy może być bardziej bezpiecznie? Czy stosowane rozwiązania, takie jak nowoczesny firewall są wystarczające dla sieci w których jest wszystko? Gdzie dodatkowo "wszystko ze wszystkim" może się połączyć? Mówiąc o bezpieczeństwie sieci, musimy mieć świadomość, że zagrożenia mogą pojawić się z najmniej spodziewanego kierunku, również z wnętrza sieci. Ponadto musimy wiedzieć, że rozwiązania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa działają tylko na ruchu, który przetwarzają.

Mobilność użytkowników oraz ich rotacja w podłączeniu do sieci lokalnej stawiają nowe wymagania dla bezpieczeństwa. Zastosowanie Next Generation FireWalli ochroni sieć przed atakami z zewnątrz a segmentacja pozwoli na kontrolowanie ruchu między jej obszarami. Podczas szkolenia omówione zostaną zagadnienia związane zabezpieczeniem sieci, takie jak koncepcja VLAN, wykorzystanie analizatora logów do dostrojenia polityk opisujących ruch sieciowy oraz dostęp do gniazdka sieciowego LAN (również wifi).
Zdobycie umiejętności w jaki sposób zbudować bezpieczną sieć dostępową dla użytkownika oraz jak połączyć się z chronioną siecią bezprzewodową w organizacji bez przekazywania współdzielonego hasła. Nabycie wiedzy która umożliwi przygotowanie i sprawne przeprowadzenie segmentacji sieci we własnej organizacji.
Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatów online, podczas których uczestnicy będą mieli okazję praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.
Znajomość podstawowych zagadnień sieciowych.

Program szkolenia

  1. Wprowadzenie do segmentacji sieci
  2. NGFW vs Switch – wady i zalety
  3. Omówienie typowych scenariuszy użycia 802.1x
  4. Architektura środowiska oraz co trzeba skonfigurować
  5. Konfiguracja bezpiecznej sieci LAN
  6. Konfiguracja bezpiecznej sieci WIFI
  7. Analiza logów i dostrajanie polityk bezpieczeństw

Prowadzący

Certyfikowani inżynierowie posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie wdrażania i wsparcia omawianych rozwiązań.

Materiały do pobrania

Więcej informacji:

Sprawdź inne nasze szkolenia: